پیام عیدی داکتر عبدالله عبدالله

Image Here
10 - ثور - 1401

فرارسیدن عید سعید فطر را برای شما مردم متدین افغانستان و خانواده‌های محترم‌تان تبریک می‌گوییم. امیدواریم پروردگارمنان روزه، نماز، عبادات و شب‌زنده‌داری‌های‌تان را در این ماه برکت، مغفرت و آزادی از آتش به فضل و عنایت خویش قبول نموده باشد.

در روزهای پرُ میمنت عید امسال به دلیل مسافرت شخصی برای چند روز بیرون از کشور می‌باشیم، به این اساس پیشاپیش فرارسیدن عید سعید فطر را به شما تبریک می‌گوییم و برای‌تان روزهای خوش و پُر سعادتی آرزو داریم.

رمضان امسال نیز مانند سال‌های قبل شاهد حوادث خونین بود و تعداد زیادی از شهروندان کشور در شهرها و ولایت‌های مختلف براثر حملات دهشت‌افگنانه و هدفمند به شهادت رسیدند، زخم برداشتند و آرامش خود را از دست‌ دادند. امیدواریم امسال مردم ما روزهای عید سعید فطر را در آرامش و‌ خوشی با خانواده‌ و دوستان خویش تجلیل نمایند.

مانند همیش با اتکا به ارزش‌های والای اسلامی، عدالت اجتماعی، مساوات، وحدت ملی، مشارکت عادلانه‌ی سیاسی، ارزش‌های حقوق بشر و حق تعیین سرنوشت توسط مردم که به ثبات سیاسی کمک می‌کند به حیث یک شهروند بدون چشم‌داشت شخصی در پهلوی مردم و در کشور خویش قرار داریم. امیدواریم با اتکا به ارزش‌های فوق و اراده‌ی مردم کشور بتوانیم با خردورزی، یک‌دیگرپذیری، مدارا و آینده‌نگری چشم‌انداز روشنی را برای آینده‌ی کشور ترسیم نماییم و با عبور از بحران‌‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی زمینه را برای شکل‌گیری نهادهای ملی، مشارکت سیاسی و زندگی مسالمت‌آمیز در پناه قانون فراهم نماییم.

پایان بخشیدن به درد و آلام میلیون‌ها شهروند این سرزمین در داخل و بیرون از کشور، رسیدگی به امور پناهندگان در کشورهای همسایه و فراتر از آن، جلوگیری از ادامه‌ی جنگ‌های داخلی و سامان بخشیدن به سیاست خارجی متوازن منطقه‌ای و بین‌المللی بستگی به تصمیم‌های دوراندیشانه‌ی ما و شکل‌گیری یک حکومت فراگیر در افغانستان دارد. توقع اکثریت مردم افغانستان گام برداشتن در این مسیر می‌باشد و ما آماده‌ایم مردم و ملت خویش را در حرکت به سوی چنین آینده‌ای مانند همیش یاری رسانیم.