سخنان مقدماتی در جلسه شورای وزیران

Image Here
28 - دلو - 1398

در روزهای اخیر قدم‌های مثبت در زمینۀ دست‌یابی به صلح در کشور برداشته شده و موافقت‌نامه میان گروه طالبان و ایالات متحده آمریکا نهایی شده است.

موضع ما در قسمت صلح روشن است؛ از هر قدمی که به شروع مذاکرات بین الافغانی کمک کند و منتج به صلح پایدار در کشور گردد استقبال می‌کنیم.
امضای موافقت‌نامه میان گروه طالبان و ایالات متحده آمریکا منوط به کاهش خشونت است، گروه طالبان باید ثابت کنند که برای توافق نهایی صلح و شروع مذاکرات بین‌الافغانی اراده کافی دارند.
مردم افغانستان از پیشرفت مذاکرات میان گروه طالبان و ایالات متحده آمریکا استقبال می‌کنند، اما سرنوشت سیاسی کشور منوط به مذاکرات بین‌الافغانی است که مردم خود درباره سرنوشت و آینده شان تصمیم بگیرند.
از تلاش ها، پایداری و استقامت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که مدافع ارزش‌های مردمی و تمامیت ارضی کشور هستند قدردانی می کنیم و از آنان می خواهیم که در انجام حملات هوایی محتاطانه عمل کنند. عملیات‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مقابل تروریستان نباید سبب قربانی مردم بیگناه گردد.
موقف تیم ثبات و همگرائی در قبال انتخابات ریاست جمهوری روشن است؛ تنها نتیجه آرای شفاف مردم مورد قبول تیم ما قرار خواهد گرفت.