رییس اجراییه افغانستان با صدراعظم جمهوری قزاقستان دیدار کرد

Image Here
10 - عقرب - 1398

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز (جمعه، 10 عقرب) در حاشیۀ نشست سران حکومت‌های سازمان همکاری شانگهای با جناب عسکر مامین صدراعظم جمهوری قزاقستان دیدار کرد.

در این دیدار، صدراعظم قزاقستان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که این انتخابات زمینه‌ساز صلح و ثبات دایمی در افغانستان باشد. او گفت که کشورش آمادۀ همکاری و روابط نزدیک در عرصه‌های مختلف با افغانستان است.

صدراعظم قزاقستان، از تجارت کشورش در زمینۀ زراعت، صنعت و معادن یاد کرد و گفت که آنها آمادۀ همکاری با افغانستان در این عرصه‌ها و ساخت زیربناها می‌باشند.

در ادامه، دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور، روابط و مناسبات میان دو کشور را عالی توصیف کرد و گفت که امیدواریم هرچه زودتر کمیتۀ بین‌الوزارتی دو کشور یازدهمین نشست خود را برگزار کند.

رییس اجراییه کشور گفت که قزاقستان در بخش معادن و زیرساخت‌ها از تجربۀ خوبی برخوردار است و در این زمینه خواهان همکاری می‌باشیم.

رییس اجراییه کشور، تأمین صلح و ثبات در افغانستان را به همۀ کشورهای منطقه و جهان مهم خواند و گفت که تروریزم و مواد مخدر، تهدید مشترک در برابر همۀ کشورهاست و مبارزه با آن نیازمند همکاری کشورهای منطقه و جهان می‌باشد.