رییس اجراییه افغانستان با معاون اول رییس‌جمهور ایران ملاقات کرد

Image Here
10 - عقرب - 1398

دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان، امروز (جمعه، 10 عقرب) در حاشیۀ نشست سران حکومت‌های سازمان همکاری شانگهای در شهر تاشکند پایتخت ازبکستان، با آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور اسلامی ایران دیدار کرد.

در این دیدار، معاون اول ریاست‌جمهوری اسلامی ایران، ضمن تبریکی برگزاری موفقانۀ انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، گفت که کشورش به همکاری و روابط نزدیک با حکومت برخاسته از انتخابات افغانستان ادامه می‌دهد. معاون ریاست جمهوری اسلامی ایران، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را گام بلند در راستای نهادینه‌شدن مردم‌سالاری و ثبات در افغانستان خواند.

آقای اسحاق جهانگیری گفت که کشورش از مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کند. معاون اول ریاست جمهوری ایران، بر پیکار مشترک کشورهای منطقه به ویژه ایران و افغانستان با تروریزم به خصوص گروه داعش تأکید ورزید.

در ادامه، دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان، گفت که تا چند روز دیگر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام خواهد شد و حکومت آیندۀ افغانستان، به تعهدات و روابط نزدیکش با جمهوری اسلامی ایران ادامه می‌دهد.

رییس اجراییه کشور گفت که سند جامع همکاری میان افغانستان و ایران نهایی شده و امیدواریم به زودی امضا شود.

رییس اجراییه کشور، گشایش بندر چابهار را یک فرصت خوب برای گسترش مبادلات اقتصادی میان کشورهای منطقه به ویژه افغانستان، ایران و هند عنوان کرد و گفت که افغانستان خواستار گسترش هرچه بیشتر روابط بازرگانی با جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.