خواهان ادامه و توسعه همکاری‌های سازمان با افغانستان هستیم

Image Here
28 - عقرب - 1397

رییس اجراییه کشور محترم دکتور عبدالله عبدالله صبح امروز (دوشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۷) در نخستین نشست سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی (OECD) در باره افغانستان صحبت نمود. در این نشست سازمان گزارش و ارزیابی خویش را تحت عنوان «تقویت توسعه‌ی بخش خصوصی و سیاست‌های کار‌آفرینی» در افغانستان در حضورداشت اعضای اروپایی-آسیایی این سازمان ارایه کرد.

در قدم نخست رییس این سازمان و مسوولین آن تشریف آوری رییس اجراییه کشور را در این نشست خیر مقدم گفته و دیدگاه‌های خویش را در باره وضعیت بخش خصوصی در افغانستان و همکاری‌های سازمان برای افغانستان ارایه کردند.

رییس اجراییه کشور صحبت‌های خویش را تحت عنوان اولویت‌های اصلاحاتی افغانستان و چشم‌انداز روابط با سازمان همکاری‌ و توسعه‌ی اقتصادی و تقویت توسعه‌ی بخش خصوصی و سیاست‌های کار‌آفرینی ارایه کرد.

سپس وزیر اقتصاد کشور جناب دکتور مصطفی مستور در باره «مرور همتای افغانستان: تقویت توسعه‌ی بخش خصوصی و سیاست‌های کار‌آفرینی» دیدگاه‌های رسمی کشور را ارایه کرد. در بخش دیدگاه‌ها و نظریات اعضا پرسش‌ها و دیدگاه‌های خویش را مطرح ساختند که از سوی وزیر اقتصاد و مشاور ریاست جمهوری به آن‌ها پاسخ داده شد.