رییس اجراییه کشور در کنفرانس مشترک رهبری نیروهای امنیتی: در صفوف خویش اجازۀ فعالیت سیاسی، جناحی، گروهی و قومی را ندهید

Image Here
25 - حوت - 1395

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی در کنفرانس مشترکِ رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و فرماندهی نیروهای حمایت قاطع گفت که نیروهای امنیتی افغانستان امسال پلان گروه‌های تروریستی و طالبان را برای اشغال برخی ولایات کشور با شکست مواجه ساختند.

دکتور عبدالله عبدالله در این کنفرانس که امروز چهارشنبه (25 حوت) در مقر وزارت دفاع ملی برگزار شده بود، گفت که افغانستان یک سال سخت و دشواری امنیتی را سپری نموده است؛ اما دشمن به هیچ یک از اهدافش دست نیافت.

رییس اجراییه کشور تأکید کرد که رهبری حکومت وحدت ملی صف دوست و دشمن را مشخص کرده و از دشمن تعریف واضح دارد. هرکسی‌که سلاح برمی‌دارد و برعلیه مردم و حکومت افغانستان می‌جنگد و دست به جنایت و تخریب می‌زند، دشمن این سرزمین پنداشته می‌شود.

او علاوه کرد: هر حمله، جنایت و تخریب‌کاری‌یی که در کشور صورت می‌گیرد، مسوولیت‌اش به‌دوش طالبان و حامیان‌ بیرونی آنها می‌باشد؛ چرا که طالبان برای سایر گروه‌های تروریستی در افغانستان فرصت می‌دهد.

رییس اجراییه خطاب به رهبری نیروهای امنیتی اظهار داشت که شما تنها در زمینۀ رعایت قانون اساسی، حفظ منافع ملی و مصالح علیای کشور مسوولیت دارید و به همین دلیل در صفوف نیروهای امنیتی به هیچ کسی اجازۀ فعالیت سیاسی، جناحی، گروهی و قومی را ندهید.

او در ادامه تأکید کرد که رهبری هر ولایت مسوولیت دارد که در کنفرانس‌های مشترک دیدگاه‌ها، برنامه‌ها و تجربه‌های‌ خود را با یک دیگر شریک سازند؛ زیرا این کار سبب تقویت ظرفیت‌ و مدیریت سالم در رهبری نیروهای امنیتی می‌گردد.

رییس اجراییه به مسوولان امنیتی وظیفه سپرد که در زمینۀ هماهنگی و سوق و اداره سالم تلاش بیشتر نموده و آن را در اولویت برنامه‌های‌شان قرار دهند.

در اخیر، دکتور عبدالله عبدالله از تعهد و نقش حامیان بین‌المللی به ویژه حمایت قاطع در زمینۀ تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی کشور ابراز قدردانی کرده و آن را امیدوارکننده خواند.

در این نشست به شمول فرمانده عمومی حمایت قاطع، وزرای دفاع، داخله، معاون امنیت ملی و فرماندهان ارشد ارتش اشتراک کرده بودند.