رییس اجراییه: امیدواریم با تحقق صلح زمینۀ برگشت داوطلبانۀ مهاجرین فراهم شود

Image Here
01 - عقرب - 1398

رییس اجراییه افغانستان امروز (چهارشنبه، 1 عقرب) در نشستی با حضور نمایندگان سازمان‌ها و کشورهای خارجی در قصر سپیدار، بر ادامۀ همکاری‌ها و کمک‌های بین‌المللی با مهاجرین افغانستان تأکید ورزید.

در آستانۀ اجلاس جهانی مهاجرین در جینوا، کمشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان و وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان ، نشستی توضیحی و هماهنگی را با نمایندگان کشورهای کمک‌کننده و سازمان‌های بین‌المللی برگزار کرد.

در این نشست، دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور با استقبال از مجمع جهانی مهاجرین گفت که رسیده‌گی به وضعیت مهاجرین و بیجاشده‌گان و برگشت داوطلبانه و اسکان مجدد آنها، نیازمند کار مشترک و پیگر جامعۀ بین‌المللی می‌باشد.

رییس اجراییه کشور گفت که همۀ کشورهای جهان در قبال بحران مهاجرت مسوولیت‌ دارند.

دوکتور عبدالله عبدالله با اشاره به تلاش حکومت وحدت ملی برای رسیده‌گی به وضعیت مهاجرین و بیجاشده‌گان گفت که حکومت آیندۀ افغانستان در قبال رسیده‌گی به وضعیت مهاجرین، عودت‌کنندگان و بی‌جاشده‌گان داخلی، مسوولیت بیشتر خواهد داشت.

رییس اجراییه افغانستان ابراز امیدواری کرد که با تحقق صلح و ثبات در افغانستان، زمینۀ برگشت داوطلبانۀ مهاجرین فراهم شود.

سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت‌کنندگان گفت که مجمع جهانی مهاجرین به تاریخ 17- 18 دسمبر در جینوا برگزار می‌شود و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای خارجی دربارۀ وضعیت مهاجرین بحث و گفت‌وگو خواهند کرد. وی این نشست را فرصتی برای رسیده‌گی به خواست‌ها و مطالبات مهاجرین افغان دانست و گفت که دولت افغانستان آماده است که مسوولیت‌ها و وظایف خویش را در قبال مهاجرین انجام دهد.

کمشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان با ارایۀ پیشکشی دربارۀ نشست قریب‌الوقوع جهانی مهاجرین، بر حل مشکلات مهاجرین افغان در کشورهای همسایه به ویژه پاکستان و ایران تأکید کرد و گفت که رسیده‌گی به نیازمندی‌های مهاجرین و برگشت داوطلبانه آنها نیازمند ادامۀ همکاری‌ها و کمک‌های بین‌المللی می‌باشد.

تازه ترین ها
  • Image Here

    ملاقات با جناب راس ویلسن، شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا

  • Image Here

    ناتو به حضور و همکاری با افغانستان تا برقراری صلح و ثبات پایدار ‍‍ ادامه می‌‌دهد

Latest Video