اعلامیۀ ریاست اجراییه در پیوند به روز معلم

Image Here
13 - میزان - 1398

سپیدار- کابل: روز معلم را به همۀ آموزگاران باهمت، سربلند و سخت‌کوش افغانستان از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض می‌داریم. از روز جهانی معلم امروز در سراسر کشور گرامی‌داشت به عمل آمد و از زحمات و تلاش‌های خسته‌گی ناپذیر معلمان بزرگ‌وار کشور قدردانی شد.

از روز جهانی آموزگار در شرایطی گرامی‌داشت به عمل می‌آوریم که آموزگاران ما با مشکلات عدیده‌یی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. هنوز در برخی از ولسوالی‌های افغانستان، معلمان زیر خیمه‌ها و کوه‌پایه‌ها به تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین می‌پردازند و هنوز هم گروه‌های افراطی و متحجر در برخی از مناطق، مانع رفتن دختران به مکاتب شده و سوگ‌مندانه، ده‌ها مکتب، از سوی گروه‌های هراس‌افگن مسدود است. معلمان افغانستان با عشق به کشورشان و با معاش و امکانات اندک شبانه‌روزی تلاش می‌ورزند که اولادمان از کاروان عقب نمانده و به آگاهی دست یابند.

در سال‌های پسین، علی‌رغم همۀ چالش‌ها و مشکلات، نظام آموزش و پرورش افغانستان به کمک معلمان متعهد، وطن‌دوست و سخت‌کوش مسیر توسعه و پیشرفت را پیموده و خوش‌بختانه امروزه میلیون‌ها دختر و پسر در مکاتب افغانستان به کسب آگاهی و علم و دانش مشغول هستند.

با درک اهمیت نظام آموزش و پرورش و با آگاهی از این‌‌که زیرساخت و اساس توسعۀ اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هر جامعه‌یی از راه آموزش و پرورش می‌گذرد، امیدوار هستیم در آینده بتوانیم تسهیلات لازم را برای آموزگاران و نظام آموزش و پرورش کشور فراهم سازیم.

دوکتور عبدالله عبدالله
رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان

تازه ترین ها
  • Image Here

    ملاقات با جناب راس ویلسن، شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا

  • Image Here

    ناتو به حضور و همکاری با افغانستان تا برقراری صلح و ثبات پایدار ‍‍ ادامه می‌‌دهد

Latest Video