ملاقات با جناب فلیپو گراندی، کمیشنرعالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان

Image Here
06 - سرطان - 1398

ملاقات با جناب فلیپو گراندی، کمیشنرعالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان

آقای گراندی از تلاش‌ها و توجه خاص ریاست اجراییه به امور مهاجرین و دفتر‌های این سازمان در افغانستان تشکر و تأکید کرد که کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به افغانستان و امور مهاجرین در کشور اولویت قایل است و به کمک‌ های خود به مهاجرین و دفاع از حقوق مهاجرین ادامه می‌دهد.
با تشکر از کمک‌های دوامدار این سازمان و توجه شخص آقای گراندی به امور مهاجرین در سطح جهان، بطور خاص به مشکلات مهاجرین افغانستان و با در نظرداشت وضعیت در کشور، خواهان ادامه و گسترش همکاری‌های این سازمان شدیم.
در ادامه از نهایی شدن استراتیژی مهاجرت از سوی کمیته اجراییوی امور مهاجرین و عودت‌کنندگان شورای وزیران و تصویب قریب‌الوقوع آن در کابینه‌ی افغانستان خبرداده و تأکید کردیم که این استراتیژی چارچوب فعالیت‌های حکومت افغانستان در قبال مهاجرین را در آینده سمت‌و‌سو می‌دهد.
در این دیدار دو طرف قضایا، مشکلات، و نیازمندی های مهاجرین افغان در کشور های همسایه و بی‌جاشدگان داخلی را به تفصیل مورد بحث قراردادند.
دو طرف در صحبت‌های خود به اصل برخورد انسانی با مهاجرین، برگشت دواطلبانه و تدریجی مهاجرین و فراهم سازی زمینه‌های مناسب زندگی آبرومندانه برای آنان تأکید و از نقش مثبت پاکستان و ایران در میزبانی از مهاجرین افغانستان قدردانی کردند.

تازه ترین ها
  • Image Here

    ملاقات با جناب راس ویلسن، شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا

  • Image Here

    ناتو به حضور و همکاری با افغانستان تا برقراری صلح و ثبات پایدار ‍‍ ادامه می‌‌دهد

Latest Video